Filmy ropa naftowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ropa naftowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Andrzej Orawiec jest młodym geologiem, który kieruje pracami na południu Polski. Nie do końca potrafi zapanować nad robotnikami, wiertaczami ropy naftowej. Brak efektów w poszukiwaniu powoduje, że grupa Andrzeje zostaje rozwiązana. Bohater podpala wówczas stary wiatrak i wtedy ropa tryska.
Gdy w latach 20. XX wieku w Oklahomie zostają odkryte złoża ropy na terenie zamieszkałym przez Osedżiów, ktoś zaczyna mordować członków plemienia, aż do akcji wkracza FBI, by rozwiązać zagadkę.
Zdobywca Oscara Jamie Foxx (Zakładnik, Ali) oraz Jake Gyllenhaal (Pojutrze, Donnie Darko) są głównymi postaciami obrazu traktującego o grupie młodych rekrutów powołanych pod broń podczas wojny w Zatoce. Obserwujemy losy rekruta o przezwisku "Swoff" (Gyllenhaal) od jego pierwszych, nieporadnych kroków w koszarach, aż po snajperskie akcje na piaszczystych równinach Iraku, podczas których nie sposób znaleźć żadnego schronienia przed wrogiem i lejącym się z nieba żarem. Swoff i jego towarzysze broni znaleźli się w bolesnej sytuacji. Muszą walczyć w bezwzględnej wojnie, której przyczyn nie rozumieją i nierzadko nie akceptują.


Jest rok 1916, trwa wojna. Niemiecka łódź podwodna, której załogę po emocjonującej walce stanowią także Brytyjczycy, zbacza z kursu i gubi drogę. Po pewnym czasie natrafia na tajemniczy ląd zwany Caproną. Tu będzie szukała ratunku , płynąc rzeką w głąb lądu. Zwaśnieni członkowie załogi, pogodzeni tylko w obliczu niebezpieczeństwa, przemierzają kolejne etapy życia na Ziemi.

Dyktator

6,2
Nawiązanie do głośnego filmu Dyktator Charliego Chaplina, tym razem w wykonaniu Sachy Barona Cohena (Borat). Jak mówi Cohen, jest to "niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował". U boku Cohena wystąpi Ben Kingsley oraz Anna Faris.
Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.

Syriana

6,6
Jeden z roponośnych krajów, któremu przewodzi postępowy i reformatorski książę Naser, zrywa dotychczasową współpracę z amerykańskim koncernem Connex, decydując się na podpisanie lukratywnego kontraktu z firmą z Chin. Dla amerykańskiej korporacji ta decyzja oznacza mniejsze wpływy, spółka postanawia przejąć konkurencyjne przedsiębiorstwo Killen, które weszło w posiadanie praw do eksploatacji bogatych złóż ropy w Kazachstanie. Fuzja wzbudza jednak zainteresowanie Departamentu Sprawiedliwości, który podejrzewając korupcję zleca przeprowadzenie kontroli firmie prawniczej z Waszyngtonu. Te decyzje stają się początkiem szeregu wydarzeń, w których dużą rolę odegrają oficer CIA Bob Barnes, adwokat Bennett Holiday, analityk branży energetycznej Bryan Woodman, szef firmy Killen - Jimmy Pope oraz ubodzy emigranci pracujący na polach naftowych.
Narrator opowiada o historii sportowych dyscyplin olimpijskich, a Goofy pokazuje, jak powinny wyglądać.
Dwóch tajnych agentów pracujących na terenie bliskowschodniego państwa naftowego, niechcący staje się sprzymierzeńcami organizacji, którą właśnie rozpracowywują w walce z banda sadystycznych najemników.
W Zahrainie rządzi twardą ręką szejk. Zyski z wydobycia ropy naftowej, głównego bogactwa państwa, czerpią przede wszystkim zachodnie kompanie. Wkrótce w kraju tworzy się opozycja przeciw zawłaszczaniu przez nie pól naftowych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…