Filmy choroba psychiczna, kobieca nagość, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, kobieca nagość, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwie lesbijki, młoda i ładna Jackie (Katie Jordan) oraz starsza od niej Olivia (Erin Brown) wynajmują mieszkanie. Gospodarz (Joey Smack) okazuje się być psychopatycznym podglądaczem. W zamian za czynsz zaczyna od dwóch kobiet żądać wyrafinowanych fantazji seksualnych. Jackie zaczyna zdawać sobie sprawę, że gra robi się niebezpieczna.
William wyrusza na nocną eskapadę, po tym jak żona opowiada mu o swoich nocnych fantazjach erotycznych z innym mężczyzną. Eskapada ta może zagrozić jego małżeństwu, a jego samego uwikłać w zagadkowe morderstwo o podłożu seksualnym. William doświadczy lęków i zwątpienia, pozna prawdę o sobie samym i nauczy się przebaczać innym.
W centrum akcji znajdują się handlarze dziełami sztuki, Theo van Gogh i jego brat Vincent, uparty malarz. Theo pomaga swemu bratu finansowo, jeszcze bardziej jednak dodawaniem otuchy, głęboko bowiem wierzy w talent Vincenta. Na geniuszu artysty jednak w jego czasach się nie poznano.


Dramat erotyczny o kobiecie, która w obliczu swoich trzydziestych urodzin, spogląda w przeszłość na okres dziesięciu lat wstecz. Kobieta wspomina czasy dojrzewania z babcią, szaloną matką oraz swoje nadmierne zatracanie się w mężczyznach, seksie i alkoholu.
Bogata baronowa zabiera swojego niepełnosprawnego umysłowo syna z tendencją do piromanii i kilku frywolnych przyjaciół na rejs w nadziei, że ten straci dziewictwo.
3-go czerwca 1968 roku, Valerie Solanas - członkini "Society for Cutting Up Men" i autorka manifestu S.C.U.M., wkroczyła do atelier Andy'ego Warhola - The Factory. Tam oddała trzy strzały, z których ostatni trafił najsłynniejszego przedstawiciela pop-artu. Film oparty na autentycznych wydarzeniach.
W San Francisco zostaje popełnione brutalne morderstwo na tle seksualnym. Prowadzący śledztwo detektyw Nick Curran (Michael Douglas) odkrywa, że pisarka Catherine Trammell (Sharon Stone) opisała podobną zbrodnię w swojej ostatniej powieści. Nick podejrzewa ją o popełnienie morderstwa, lecz mimo to nawiązuje z nią romans.
Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Republice Gilead, utworzonej po wojnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Zabronione jest tu niemal wszystko, co nie pasuje do „jedynej słusznej koncepcji” totalitarnego państwa: homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, kolorowe pisma dla kobiet, a nawet oryginalny, indywidualny ubiór. Ponieważ powietrze jest skażone radioaktywnie, większość kobiet nie może mieć dzieci. Rząd wyznacza więc „płodne” dziewczyny, tak zwane „Podręczne”, by rodziły potomków wpływowym, bezdzietnym rodzinom. W tym celu umieszcza je w domach notabli, mających je zapłodnić. Jedną z nich jest Kate (Natasha Richardson), złapana na próbie ucieczki do Kanady.

Pianistka

7,0
Erica Kohort to czterdziestoletnia nauczycielka gry na fortepianie w konserwatorium w Wiedniu. Jest poważana ze względu na talent i silną dyscyplinę, dała się również poznac jako ostra i wymagająca nauczycielka. Choć jest kobietą w średnim wieku, wciąż mieszka z matką, z którą jest silnie związana i po której odziedziczyła surową naturę. Nie ma męża ani kochanka, ale swoje potrzeby emojonalno - seksualne potrafi zaspokajać i to w nie standardowy sposób.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…