Filmy więzień wojenny, wojownik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje więzień wojenny, wojownik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.

Rambo III

6,8
Dawny dowódca i przyjaciel Johna Rambo z czasów wojny w Wietnamie pułkownik Trautman wyrusza z tajną misją do Afganistanu. Wkrótce nadchodzi wiadomość, że został on pojmany i uwięziony w radzieckiej bazie wojskowej. Działania dyplomatyczne na rzecz jego uwolnienia nie przynoszą rezultatów. Oficjalna misja wojskowa jest oczywiście wykluczona. Rambo decyduje się sam wyruszyć na ratunek dowódcy.


Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.
Mediolan rok 1640. Bracia Ferrante i Ippolito zakochują się w tej samej kobiecie, pięknej Livii Cornero. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Wskutek fatalnego zbiegu okoliczności Livia zostaje zabita przez Ippolito. Po tym wydarzeniu bracia opuszczają Mediolan. Ferrante zostaje sławnym piratem, natomiast Ippolito francuskim szpiegiem.
W walce, toczącej się w XVI wieku między angielską królową Elżbietą I a hiszpańskim władcą Filipem II, awanturnik Geoffrey Thorpe wspiera brytyjską koronę. Na zlecenie władczyni plądruje hiszpańskie statki i w końcu pomaga królowej odnieść zwycięstwo nad armadą Filipa II. [opis dystrybutora]
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Adaptacja powieści historycznej Henryka Sienkiewicza. Wiek XVII, kresy wschodnie. Polski poseł Jan Skrzetuski wracający z Krymu jest świadkiem potyczki na stepie, włącza się do walki i ratuje życie Chmielnickiego, pułkownika Kozaków. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji pięknej Helenie i zakochuje się w niej na umór. Wrą serca. Wrą też Dzikie Pola. Zbliża się wojna Kozaczyzny z Rzeczpospolitą.
Jedna z wielu filmowych ekranizacji słynnej opery włoskiego kompozytora Giuseppe Verdi. Tytułowa Aida (Sophia Loren), córka króla etiopskiego, zostaje więźniem Egipcjan i niewolnicą Amneris (Lois Maxwell), córki faraona. Zakochuje się w niej egipski wódz Radames, który po zwycięskiej kampanii przeciw Etiopii ma poślubić córkę faraona.
Kolejna telewizyjna inscenizacja słynnej opery Giuseppe Verdiego Aida z udziałem znanych śpiewaków operowych. Tytułowa Aida, córka etiopskiego króla Amonasro, trafia do egipskiej niewoli i zostaje niewolnicą Amneris, córki faraona. Zakochuje się w niej egipski wódz Radames, który po zwycięskiej kampanii przeciw Etiopii jest przeznaczony córce faraona.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…