Filmy warszawa, film dla młodzieży

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje warszawa, film dla młodzieży. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ewa jest wesołą nastolatką. Kiedy jej ojciec musi jechać na rok do Chin, dziewczyna zostaje oddana pod opiekę państwa Szymbartów. Jednak pani domu tyranizuje domowników i gościa do tego stopnia, że Ewa ucieka. Szczęśliwie znajduje schronienie w domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki.
Baśń filmowa dla dzieci i młodzieży, w której wykorzystano niemal wszystkie legendy związane z pradziejami i powstaniem Warszawy. Mamy więc i tytułową Syrenę (pół kobietę, pół rybę), która wabiła swoim pięknym śpiewem wprost w wiślane tonie, mamy kowala z nadwiślańskiej wioski o imieniu Wars i córkę kmiecia, Sawę, której macochą jest wiedźma Kobylicha. Są też legendarne Praczki, mieszkające w głębinach Wisły, jest zły duch nękający rybaków, Dziwun i wiele innych, a znanych nam z ludowych podań o naszej pięknej stolicy.
Historia rozgrywa się w Warszawie. Kubiakowie to typowa warszawska rodzina posiadająca dwójkę dzieci – syna Mirka i córkę Małgosię. Mirek jest uczniem piątej klasy podstawówki i marzy, żeby spotkać prawdziwych Indian z plemienia Apaczów i zostać jednym z nich. To pragnienie może się szybciej spełnić za sprawą tajemniczego wujka z Ameryki, który daje Mirkowi w prezencie prawdziwy indiański tomahawk. Dumny z prezentu chłopak nie wie, że od tej pory zacznie się cała lawina kłopotów…


Ania jest współczesną, rozkapryszoną dziewczyną. Za sprawą starego, magicznego zegara, przenosi się w czasie do XIX wieku. Nagle z tętniącej życiem teraźniejszej metropolii wyluzowana Ania ląduje w mieście dorożek, w świecie gorsetów, otoczona staroświeckimi dziwakami. Nie ma wyboru, musi jakoś żyć w tej rzeczywistości, gdzie wszyscy traktują ją jak dziwaczkę. Jedyna szansa powrotu do normalności to zdobyć zegar…
Akcja rozgrywa się w Warszawie w 1934 roku. Dzieci z ulicy Żytniej poszukują placu do zabawy. Udaje im się to, ale na przeszkodzie staje grupa dzieci z ulicy Obozowej. Rozpoczyna się walka o dominację na owym placu.
Autorem powieści młodzieżowej, według której powstał scenariusz jest Adam Bahdaj. W paczce podwórkowych rówieśników wyróżnia się Maniuś, którego wszyscy nazywają Paragonem. To chłopak bardzo obrotny, który nie pozwala sobie „dmuchać w kaszę”. To on mobilizuje kolegów z podwórka do wzięcia udziału w zawodach piłkarskich drużyn podwórkowych. Czy drużynie Paragona uda się osiągnąć zwycięstwo?
Ojciec Ewy – znany, ale niezbyt zamożny mikrobiolog – musi wyjechać do Chin, aby walczyć z zarazą. Dziewczyna początkowo trafia do państwa Szymbartów, jednak pani domu okazuje się osobą wścibską i wszystkim zatruwającą życie. Ewa ucieka i trafia do domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki. Nastolatka ma mnóstwo szalonych pomysłów, ale jest osobą wrażliwą na krzywdę innych. Dzięki temu udaje się jej pomóc córce Szymbartów, która przez niewłaściwe postępowanie matki poważnie zachorowała. Ewie udaje się także odmienić pana Mudrowicza, u którego Zawidzcy mają duży dług. Za swoje bojowe zadanie Ewa uważa znalezienie Jerzemu Zawidzkiemu żony…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…