Filmy wojna rosyjsko-ukraińska, niemcy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojna rosyjsko-ukraińska, niemcy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jaki sens ma pacyfizm w dobie krwawego konfliktu na Ukrainie? To pytanie zadawane jest uczestnikom marszu przeciwko zbrojeniom, pacyfistom, anarchistom rosyjskim a także żołnierzom na Ukrainie.
Dwadzieścia lat po wstąpieniu do UE krajów byłego bloku RWPG i byłych republik radzieckich ekipa filmowa Arte bada nastroje związane z Unią Europejską w Estonii, Polsce, Słowenii i na Węgrzech. Czy bilans jest dodatni? Czy opłacała się integracja? Jakie jest ryzyko (dla całej wspólnoty) przystąpienia do EU kolejnych krajów? Czy jest ono większe niż w przypadku ich nieprzystąpienia?
Wojna rosyjsko-ukraińska zasiała niepokój w Europie. Wielu ludzi zaczęło interesować się bezpieczeństwem. Niemcy uświadomili sobie, że nie są przygotowani na taki kataklizm. Na 84 miliony mieszkańców przypada jedynie jakieś pół miliona miejsc w schronach, a i tak nie spełniają one dostatecznych standardów bezpieczeństwa. Zupełnym przeciwieństwem jest Szwajcaria, gdzie każdy obywatel ma zapewnione miejsce w bunkrze. Pod tym względem kraj ten jest wzorem, dlatego Niemcy chcą się uczyć od nich. Mają zamiar zainwestować ponad 10 milionów euro w bezpieczeństwo swoich obywateli…


Czym jest tożsamość w dzisiejszym świecie? Dla mieszkańców byłych republik radzieckich to problem bardziej skomplikowany. ZSRR zapoczątkował ten chaos: z jednej strony zawierał w sobie ponad sto grup etnicznych, z drugiej próbował im narzucić sztuczną tożsamość radziecką. W obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej pytanie o tożsamość nabiera znów znaczenia wśród obywateli dawnych republik ZSRR. Kazachska artystka, modelka z Transnistrii o ukraińskich korzeniach, rosyjskojęzyczni Estończycy i Niemcy pochodzący z ZSRR próbują zgłębić problem tożsamości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…