Obyczajowy 1977

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 9 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trzecia już część przygód dwóch rodzin – Pawlaków i Kargulów. Pawlak otrzymuje od swojego brata zaproszenie do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka. Gdy Pawlak, wraz z Kargulem i Anią docierają na miejsce, okazuje się, że brat nie żyje. Pawlakowi pozostaje jedynie pochować brata i spełnić jego ostatnią wolę, która okazuje się niełatwa do zrealizowania – trzeba odszukać nieślubne dziecko Johna.
Opowieść o dwóch braciach i kobiecie. Jeden z nich dopiero co wyszedł z więzienia, jednak pobyt w zakładzie nie zmienił go ani trochę. Ponownie wstępuje w szeregi bandy i chce dokonać zemsty na Bożenie, dziewczynie która odeszła od niego i związała się z jego bratem...

Wodzirej

7,5
Lutek Danielak (Jerzy Stuhr) jest pracownikiem wojewódzkiego oddziału „Estrady”. Szósty czy siódmy w hierarchii wodzirejów-konferansjerów prowadzi imprezy dla dzieci i rencistów. Kiedy dowiaduje się, że z okazji otwarcia hotelu „Lux” ma odbyć się wielki bal, postanawia walczyć o jego prowadzenie. Impreza ta może być bowiem przełomowa w jego karierze. Lutek wie, że jest dobry w tym, co robi, ale zdaje sobie sprawę, że konkurencja jest bardzo silna. Sikora, Majer, Lasota, Myśliwiec także traktują to jako swoją wielką szansę. Danielak ma tylko jeden atut – jest nowy. Pomoc obiecuje mu – w ramach hasła „stawiamy na młodych” – dyrektor wydziału kultury. Jednak Lutek na wszelki wypadek postanawia wyeliminować rywali.


Anna Holubová pracuje w sklepie spożywczym jako ekspedientka. Zza lady obserwuje codzienne życie, które zna przede wszystkim z tej perspektywy. Prywatnie zajmuje się wychowywaniem córki i stara się to pogodzić z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

Milioner

7,1
Józek Mikuła prowadzi z matką małe gospodarstwo i dorabia jako robotnik w cementowni. Niespodziewanie wygrywa milion w toto-lotka. Błyskawicznie dowiaduje się o tym jego wieś. Józek lokuje pieniądze rozsądnie: w ziemię, budynki gospodarcze, maszyny. Funduje wiejskiej klubokawiarni kolorowy telewizor. Niestety mimo jego ofiarności sąsiedzi zazdroszczą bogactwa Józkowi. Zaczynają się problemy...
Anna Walewska - psycholog i pracownik naukowy - wszystko podporządkowała karierze zawodowej. Jej mąż, Jerzy, jest profesorem, wykładowcą na Politechnice. Za obopólną zgodą Walewscy nie mają dzieci. Pewnego dnia pani psycholog spotyka się z niedoszłą samobójczynią, która początkowo niechętnie opowiada o powodach swego desperackiego kroku. Związek Marii z dojrzałym żonatym mężczyzną nie miał szans powodzenia, tym bardziej, że mężczyzna nie czynił dziewczynie obietnic, a nawet twierdził, iż pozostaje z żoną w wielkiej zażyłości i przyjaźni. Chcąc przetestować siłę jego uczuć dziewczyna oświadcza, że jest w ciąży… Anna zadaje sobie pytanie, czy zbieżność wielu szczegółów w zwierzeniach Marii jest przypadkowa?
Serial ukazuje zmiany współczesnego pejzażu przemysłowego Polski i towarzyszące im przemiany w świadomości i obyczajowości ludzi, którzy ten pejzaż tworzą. Opowiada o kolejach losu młodego polskiego inżyniera – Bogdana Zawady, zatrudnionego na dwóch wielkich budowach: zapory wodnej w Bieszczadach, a następnie na budowie Portu Północnego.
Szara i smutna niedziela miasteczka przemysłowego jest scenerią, w której rozgrywa się dramat małżeński Magdy i Witolda. Jest to małżeństwo solidne, dobrze sytuowane, które tejże niedzieli dochodzi w poważnej rozmowie do wniosku, że właściwie niewiele pozostało z prawdziwej więzi. Oboje zasklepili się już w skorupie codziennej, szarej egzystencji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…